انواع کود در فروش گل آنلاین

تاریخ: 22:54 - 28 آبان 1399

انواع کود در فروش گل آنلاین

کودهای شیمیایی چه اثری بر روی رشد گیاهان دارند

به گفته مقاله انواع کود در فروش گل آنلاین نکات مصرف کودها به چه گونه است؟ چه مدل گیاهان و گل هایی به چه مدل کودی احتیاج دارند؟کود های شیمیایی اکنون یکی از اجزای جدایی ناپذیر جهان کشاورزی و گلکاری به شمار می آیند که نمی شود جایگزین مقرون به صرفه ای را برای آن ها در گمان گرفت.

گل ها و گیاهان متفاوت همانطور که با یکدیگر اختلاف دارند احتیاج کودی آن ها همچنین با یکدیگر مختلف می باشد. کود ها در رشد و گلدهی و خاک گل ها تاثیر مستقیم گذاشته و مدل گیری آن ها را تحت الشعاع خود جای داده اند.

انواع کود های شیمیایی

کود ۱۸-۱۸-۱۸

این کود اثر خیلی زیادی همانطور که در مقاله انواع کود در فروش گل آنلاین گفته شده بر روی گیاهان زینتی دارد. علت آن بیشتر به دلیل درصد زیاد عناصر NPK به دنبال ریز مغذی ها است. می توان اثر این کود را در گیاهانی که درست گل می کنند همواره ارکیده ، رز، شمعدانی و بگونیا به طور آشکار مشاهده کرد. این کود برای گیاهان گلدار در وقت رشد رویشی خوب می باشد.

کود ۳۶-۱۲-۱۲

نقش زیادی در گلدهی دارد. بویژه وقتی که گیاه آماده گلدهی می شود می شود از این کود برای بالا بردن اندازه گلدهی آن به کار برد . این کود خوب گل هایی مانند لیلیوم ، ارکیده ، ختمی ها و رز می باشد.

کود ۱۳-۴۰-۱۳

از این کود به دلیل اینکه شروع کننده تحریک ریشه به خصوص در خاک ها سرد و مرطوب است بر مبنا مقاله انواع کود در فروش گل آنلاین می توان اساس بهره را سبب رشد ریشه برد.

کود ۳۸-۱۱-۳

کود خوب سبب کاکتوس هاست. به دلیل پایین بودن ازت و همینطور بالا بودن پتاسیم در آن. این کود بخصوص در جوانه های کاکتوس با سن زیاد تر از سه ماه دارای استفاده است. البته برای گلخانه های هیدروپونیک همچنین خوب است.

کود ۳۰-۱۵-۱۵

برای تحریک گل و میوه و همینطور برای تمام گیاهان خوب است.

کود ۲۰-۶-۱۹

این کود ، کودی اساسی و یک کود مختص برای گیاهان آپارتمانی و فصلی است . از این کود برای تحریک و پیشرفت شاخ و برگ بویژه در غلات و حبوبات به کار برده می شود. همینطور کود ذکر شده در مقاله انواع کود در فروش گل آنلاین مناسب گیاهان شامل گل، گل بریده، درختان میوه، مرکبات و صیفی جات می باشد.

کود ۳۶-۱۲-۶

این کود زیاد تر به درد کالا ها شامل پیاز مانند گل های پیازداری که بطور زیادی با خاک ثابت شده با پتاسیم، رشد کرده اند می خورد .

کود ۳۶-۱۲-۷٫۵

ویژه به کار بردن برای کالا ها هیدروپونیک.

کود ۶-۶-۱۹

این کود را می شود در سبزیجات برگی و گیاهان علفی گلدانی مورد کاربرد جای داد.

کود ۱۰-۵-۲۰

این کود مخصوص گیاهان خانگی ، بونسای، درخت و درختچه ها می باشد. این کود به علت داشتن ازت زیاد، برای هر مدل گیاه گلدانی که برگ سبز دارد، همینطور مدل نخل‌ ها، گیاهان سوزنی، چمن و درختچه‌های تزئنی خوب است.

کود ۲۰-۲۰-۲۰

این کود به یاد آن که دارای عناصر پر مصرف و مورد احتیاج گیاهان، مانند نیتروژن ، فسفر و پتاسیم (هرکدام با غلظت ۲۰ درصد ) و همچنین دارای عناصر کم مصرفی مانند مس، بر ، آهن ، روی و… ( به صورت کلات EDTA ) می باشد به صورت یک کود خوب و اساسی معرفی می گردد. این کود به بیان مقاله انواع کود در فروش گل آنلاین به طور پودر کریستالی آبی رنگ عرضه می شود.

تگ‌های مرتبط: