کود گیاهان در فروش گل آنلاین

تاریخ: 00:34 - 27 آبان 1399

کود گیاهان در فروش گل آنلاین

چه کودی برای گیاه منزل شما خوب است

این عنوان به مدل گیاه شما، که به بیان مقاله کود گیاهان در فروش گل آنلاین وضعیت کشت شما، مرحله رشدی گیاه شما و در آخر مقصود شما از کود دادن دارد.به صورت معمول برای رشد برگی و رویشی از کود های با نیتروزن زیاد و برای تحریک و بالا بردن گلدهی از کود های با فسفر زیاد استفاده کنید. کود هایی که برای گیاهان منزل در بازار موجود هستند خیلی زیاد اند.

اما ما به شما سفارش می‌کنیم حتما به برچسب آن‌ها دقت کنید. اما باید متذکر شویم در این مقاله کود گیاهان در فروش گل آنلاین که این اختلاف ها بیشتر از آنکه در مدل کود باشد در مدل بسته‌بندی آن‌ ها است.اگر گیاه شما باید به صورت هفتگی، یا دوهفته یک دفعه کوددهی شود خوب تر از کود های پودری دارای حل در آب یا کود های مایع بخرید.

اما اگر بازه‌ های زمانی کوددهی شما زیاد است خوب است از کود هایی به کار ببرید که به آرامی و در زمان مدت زمان در خاک آزاد می‌ شوند. این کود ها توانا هستند در بازه‌ های 2 تا 9 ماهه گیاه شما را از هر مدل عناصری تامین کنند.اساسا دوستداران گیاهان خانگی کلکسیونی از مدل های مختلف گیاهان را دارند.

گاهی بعضی از گیاهان احتیاج های غذایی بخصوصی دارند اما اساسا کود های متعادل برای تمام گیاهان دارای استفاده‌اند. برای نمونه کودی که سه عنصر در آن‌ به یک اندازه باشد برای این مفهوم در مقاله کود گیاهان در فروش گل آنلاین خوب است مثل کود های 20-20-20 یا 7-8-10.

چه وقتی کود بدهیم

گیاهان در زمان رشد فعال به کوددهی جواب نشان می‌ دهند. در صورت اساسی دوره رشد فعال گیاهان میان اسفند تا مهر ماه است. کم کردن شدت نور و دمای فضا طی ماه‌ های زمستان سبب غیرفعال شدن گیاه می‌ شود و سفارش می‌ شود در این وقت کوددهی نشود.

برچسب خیلی از کود های محلول در آب به کار بردن یک دفعه در ماه را سفارش می‌ کنند. اما خیلی از این عناصر به راحتی از خاک گلدان شسته می‌ شوند برای همین مفهوم سفارش می‌ شود اندازه دفعات کوددهی زیاد تر شود اما غلظت مایع کود رقیق تر شود.

برای نمونه مقاله کود گیاهان در فروش گل آنلاین اگر یک قاشق چای‌خوری در یک لیتر آب برای یک ماه سفارش شده است شما خوب است نصف قاشق چای‌ خوری کود را در نیم لیتر آب بریزید و حل کنید و در ماه درو دفعه این کار را انجام دهید و کوددهی را صورت دهید.این کار سبب می‌ شود.

که گیاه به صورت پیوسته و همیشگی منابع غذایی برای رشد و نمو خود را در اختیار دارا باشد. این مدل رژیم غذایی برای گیاهان گل دهنده مثل بنفشه آفریقایی سفارش می‌ شود.

کود دیوار سبز کود مایع

به زمان کوددهی از دستورالعمل روی برچشب انجام بدهید و به یاد داشته باشید که اندازه اضافه کود خوب نیست به دلیل آن که مقدار اضافی عناصر احتمال دارد به ریشه‌ ها و برگ‌ ها ضرر برساند . همواره به یاد داشته باشید که کود را به گلدان خیس بیفزایید تا ریشه‌ ها ضرر نبینند.

قهوه‌ای شدن ریشه‌ ها و نوک برگ‌ ها، پلاسیدگی، بدشکلی برگ‌ ها و پوشش سخت و سفیدرنگ در مقطع خاک گلدان مشخص کننده کوددهی بیش از اندازه است.مواد غذایی بیش از اندازه سبب خشک‌ شدن یا سوختن تار های کشنده می‌ شود.

همینطور غلظت زیاد نمک‌ ها در خاک سبب دوری از جذب آب بواسطه گیاه شده و بنابراین گیاه نشان پلاسیدگی به گفته مقاله کود گیاهان در فروش گل آنلاین نشان ‌می‌ دهد.

تگ‌های مرتبط: